Ahşap Veranda Uygulamaları

Ayancık Ahşap ile iletişime geçerek, dilediğiniz ölçülerde, dilediğiniz renk ve modelde ahşap verandaya sahip olabilirsiniz.

İster sadece iskeleti olsun, isterseniz tamamı ahşaptan yapılmış olsun; ahşap verandalar her mevsimde kullanılabilen ve sağlamlığını koruyan dış mekan materyalleridir. Ahşabın doğallığı nedeni ile dayanıklı bir yapıya sahip olan ahşap verandalar, diğer veranda tipleri gibi değildir. İklim değişikliklerinden etkilenerek bozulma yapmazlar ve nem tutmadıkları için paslanma ve küflenme gibi olumsuz şeyler ile karşılaşmazsınız.

Ayancık Ahşap markası sayesinde, kaliteli ve şık tasarımları sahip olacağınız verandalar ile; bahçe, ev ve otopark gibi alanlarınızı hem güneşten hem de kış mevsim şartlarından kolaylıkla koruyabilirsiniz.

AHŞAP VERANDA UYGULAMASI NEDİR?

Ana malzeme ne olursa olsun evinizin içine veya dışına ekleyeceğiniz ahşap materyaller ve ahşap dokunuşlar evinizi çok daha şık ve kaliteli gösterecektir. Özellikle betonlaşayarak yapılanmanın artmış olduğu dönemde, göreceğiniz ahşap dokunuşlar kendinizi doğanın içinde hissetmenize yardımcı olacağı için hayatınızda değişiklik yaratacaktır. Huzur bulmanızı sağlayacak ve gördüğünüz zaman mutlu olmanıza olanak sağlayacaktır.

Özelliklerle dış alanlarda, gördüğünüz her şeyin sıkıcı gelmesi ve betonlaşması ile birlikte insanlar etrafında ahşaba, ağaca ve daha doğal şeylere ihtiyaç duyuyorlar. Ve bunun içinde bahçelerine veranda ismini verdiğimiz korumalıklardan yaptırıyorlar. İşte, Ahşap bir veranda müstakil ve bahçeli bir evde yapabileceğiniz en şık değişikliklerden biridir. Beton ya da fayans kaplı sıradan bir verandaya kıyasla ahşap bir veranda bir evin bütün havasını değiştirebilecek güçlü bir potansiyel taşır.

İster sadece iskeleti olsun, isterseniz tamamı ahşaptan yapılmış olsun; ahşap verandalar her mevsimde kullanılabilen ve sağlamlığını koruyan dış mekan materyalleridir. Ahşabın doğallığı nedeni ile dayanıklı bir yapıya sahip olan ahşap verandalar, diğer veranda tipleri gibi değildir. İklim değişikliklerinden etkilenerek bozulma yapmazlar ve nem tutmadıkları için paslanma ve küflenme gibi olumsuz şeyler ile karşılaşmazsınız.

Ayancık Ahşap markası sayesinde, kaliteli ve şık tasarımları sahip olacağınız verandalar ile; bahçe, ev ve otopark gibi alanlarınızı hem güneşten hem de kış mevsim şartlarından kolaylıkla koruyabilirsiniz. Ayancık Ahşap ile iletişime geçerek, dilediğiniz ölçülerde, dilediğiniz renk ve modelde ahşap verandaya sahip olabilirsiniz.

Ahşap her zaman diğer materyallere oranla çok daha kaliteli ve dayanıklıdır. Doğanın içinden geldiği için en koruyucu olma özelliğini taşır. Bu nedenle de mobilya ve diğer tüm ihtiyaçlarınızı seçerken ahşap olmasına dikkat edin. Daha uzun ömürlü ve şık durdukları için ömürlük yatırım sahibi olabilirsiniz.

Ahşap Veranda

Herkesin bir veranda lüksü yok. Eğer veranda lüksüne sahipseniz verandanızda hoş bir mekan yaratabilmeniz için size birkaç önerimiz olacak. Bu yazıdaki küçük ve basit ipuçlarını değerlendirerek kendinize keyifli ve şık bir veranda yaratabilirsiniz. Verandalarda uygulanabilecek fikirler sonsuzdur. Önemli olan modern ya da geleneksel çizgileri birarada kullanarak kendinize en uygun modern veranda modelleri tasarlamak ve uygulamasını yapmaktır.

Yapılara veya binalara bağlanmış olan, çatısı kapalı ve sıvı izolasyonlu yapıları temsil etmektedir. Veranda ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da sapelli, ıroko gibi yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.

Ahşap veranda ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır. Veranda malzemelerimiz müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır. Veranda ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak ya da katlanır camlı olarak bunun için lütfen kış bahçesi ürünlerimizi inceleyiniz tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz. Veranda ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz. Veranda ürünlerimizin çatı özellikleri; isteğe göre merteklerin altına ya da üstüne ahşap lambri çakılmaktadır. Lambri üzerine üst kalite seviyesindeki markalardan 2 mm veya yapının durumuna göre 3 mm kalınlığındaki membran, ısıtılarak yapıştırılması suretiyle çatı kaplanarak su izolasyonu yapılmaktadır. Membran kaplaması yapıldıktan sonra isteğe göre istenilen renkte şıngıl ya da kiremit döşenmektedir. Verandalar ister evinizin ya da villanızın balkonu ya da bahçe girişi, ister iş yerinizin girişine kurulabilmektedir. Verandaların montajı genellikle hazırlanmış olan sert zemin üzerine yapılmaktadır. Beton veya sert zemin üzeri montaj edilen verandaların zemini isteğiniz doğrultusunda ahşap ile kaplanabilmektedir. Veranda ürünlerimizi tarafımızdan sunulan aksesuarlar ile kombine ederek de tercih edebilirsiniz.

Blog