AHŞAP PERGOLA / PERGOLE

Pergola, belirli bir hat boyunca yanlarına sütün ya da direkler dikilerek, üstü ahşap latalar, ahşap panjurlar, farklı tekstil malzemeleri ile ya da sarmaşık bitkilerle donatılmış gölgeli alan, yürüyüş yolu ya da geçittir. Sözcüğün kökeni, Latincede saçak, suyolu anlamına gelen pergula ifadesine dayanmaktadır. Avrupa dillerine İtalyanca vasıtasıyla girmiş ve bugünkü anlamını kazanmıştır. Ülkemizde pergole adıyla anılmasına karşın bu kullanımın yanlış olduğu ifade edilebilir. Günümüzde her geçen gün talebi artmakta olan pergolalar farklı ağaç türlerinden yapılmaktadır. Anadolu’da bu tür yapılara gölgelik adı da verilmektedir.

Ahşap Pergola ürünü; yapılara veya binalara bağlanmış olan ya da bağımsız olarak tek başına yükselen, çatısında sıvı izolasyonu bulunmayan gölgelik oluşturmak maksadıyla yapılan farklı çatı şekilleri ve malzemelerine sahip yapıları temsil etmektedir.

Ahşap Pergola ürünlerimiz genellikle ithal çam ağaçlarından imal edilmektedir. İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından da (sapelli, ıroko, vb.) yapılmaktadır. Fırınlanmış olarak nem oranının %12-16 arasında tercih ettiğimiz ithal çam ağacı isteğe göre kahverengi ve yeşil emprenye edilerek ağacın mantar ve böcek istilasına karşı uzun yıllar koruyucu görev görmesi sağlanır. Ayrıca en iyi ahşap dış cephe boyalarıyla da istenilen renkte boyanıp ahşabın UV ışınlarından ve olumsuz hava koşullarından uzun yıllar korunması sağlanır.

Ahşap Pergola ürünlerimiz istenilen ebatlarda özel proje ve tasarım çalışması yapılarak, müşterilerimizin beklenti ve isteklerine en uygun koşullarda sunulmaktadır.

Ahşap Pergola malzemelerimiz, müşterilerimizin istekleri doğrultusunda tasarımlarına uygun olarak atölyede hazırlanır. Yerinde montajı yapıldıktan sonra son rötuş boyası yapılır.

Ahşap Pergola ürünlerimizi korkuluklu veya korkuluksuz olarak, ya da oturaklı veya oturaksız olarak tercih edebilirsiniz. Söz konusu korkuluk veya oturak modellerini tüm ürünlerimizde kullanılan veya tarafınızdan beğenilmiş olan farklı kaynaklardaki korkuluklardan tercih edebilirsiniz.

Ahşap Pergola ürünlerimizi seperatör veya payanda gibi farklı direk elemanları ile tercihinize göre kombine edebilirsiniz.

Iroko ahşap pergola
Iroko Ahşap pergole, üstü açık, yarı açık, veya kapalı olarak, mekanla organik bir yapıda bulunan (düz, dairesel veya yay şeklinde), üzerine bitki sardırılabilen, ahşap veya demir malzemeden yapılmış gölgeleme elemanlarına verilen isimdir Pergole yapımı konusunda ahşap seçiminden montajına kadar destek sağlamaktayız 4 mevsim konfor ve dayanıklılık sağlayan pergole m2 fiyatı yapılacak ahşap pergolanın ürün yapısına ve çeşidine göre farklılık göstermektedir Üretilen pergola sistemleri yazın serinliği kışın kapalı mekan rahatlığını sağlayarak çözüm sunmaktadır Yaşam alanlarınıza ahşap pergole yaptırarak görünümünü değiştirip eğlenceli bir mekan haline getirir Balkonlarınıza ya da teraslarınıza yaptıracağınız ahşap pergole modelleri evinizde yaşanılan hacimler yaratmaktadır Size özel yapılacak olan ahşap pergole modelleri farklı formları ile size özel çözümler sunmaktadır Yaptırdığınız ahşap pergole modellerini koruyucu ahşap boyası ile boyatarak daha uzun hizmet vermesini sağlayabilirsiniz Uzman ekiplerimiz tarafından uygulanan ahşap pergole yapımı önem ve dikkat gerektiren bir iştir Tabiat Ahşap olarak pergole modelleri ürünlerinde ahşap malzeme kullanmaktayız İmalatçı firma Tabiat Ahşap olarak ahşap pergole ürünlerinde 1.sınıf ve fırın kurusu malzeme kullanmaktayız Evinizde sahip olduğunuz orman veya deniz manzarası ahşap pergole modelleri ile daha keyifli bir hal alacaktır

Blog