Ahşap Cephe Uygulama 

Tüm dış mekan uygulamalarımızda dayanıklılık ve uzun ömür açısından olması gereken tüm üretim tekniklerini kullanmaktayız.
Nitelikli yapıştırıcılar, laminasyon işlemi ve modern boyama işlemleri kullanarak yapmış olduğumuz uygulamalar ve dış mekan mobilyaları uzun yıllar ilk günkü güzelliğini korumaktadırlar.
Ahşap evler, havuz kenarı deck döşemeleri, balkon korkulukları, gölgelikler ve kış bahçeleri dış mekanlarda yaptığımız uygulamalardır.

Ahşap Cephe Kaplama

Ahşap çok kullanışlı doğal bir yapı malzemesidir. Özellikleri itibariyle diğer malzemelere göre fazla üstünlükleri olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Kuvvetli rüzgarlar, ağır kar yükleri, yüksek nem gibi binanızın dayanacağı etkenler ne olursa olsun ahşap her problemin üstesinden gelecek kapasitede bir malzemedir.

Ahşap dış cephe kaplama uygulamasında kullanılan lambiriler birinci sınıf ağaçtan yapılmakta olup çürümeye karşı korumak amacıyla emprenye edilmektedir. Lambirilerin altında ekstra izolasyon yaratacak izolasyon köpüğü, taş yünü, elyaf gibi başka malzeler de kullanılarak ısı kaybı en aza indirilmektedir.

Yaptığımız ahşap dış cephe kaplama uygulamalarından bir örnek :

Öncelikle ahşap kaplama yapılacak yüzeylere lambirilerin çakılacağı karkas görevi görecek kalaslar çakılır. Kalasların arasına istenen türde izolasyon malzemesi yerleştirilir. Bu uygulamada izolasyon köpükleri kullanılmıştır.

Peyzaj mimarisi ile bütünleşen çalışmalarımız, ahşabın doğallığını ve güzelliğini, doğanın kusursuzluğu ile birlikte kullanım olanağı sunar.

AHŞAP DIŞ CEPHE KAPLAMA

Ahşap cephe olarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak tamamen sorunsuz ve garantili imalatlar yapmaktadır.

Sorunsuz ahşap cephe kaplamalar için doğru ürün kullanımının yanında doğru uygulama da gereklidir. Bu nedenle Ahşap Cephe, dış cephe kaplamalarında en sorunsuz ve en dayanıklı ürünlerin başında gelen Thermowood işlemi görmüş ahşap ürünler kullanmaktadır.

Ahşabın iç ısısının 200°C üzerine çıkarılması yoluyla nem alma ve deforme olma davranışının minimize edilmesi işlemidir. Ahşabın içerisinde yer alan bağıl nemin ayrıştırılması sonucu ürünler mantarlamaya ve buna bağlı çürümeye karşı direnç kazanmış, iklimsel zorlamalara karşı maksimum dayanıklılığa ulaşmış olurlar. Hiçbir kimyasalın dahil olmadığı doğal bir süreçtir. Uygulanan üründe toksik bir kalıntı bırakmaz. Dış cephe kaplamaları için projenin tasarımına, bütçesine ve görsel tercihe göre ahşap işlemi görmüş çam, dişbudak, teak ve iroko gibi ürünlerden birisi tercih edilebilir. Bu ürünlerin hepsi dış mekân şartlarında maksimum dayanıklılık göstermektedir.

Ahşap çok kullanışlı doğal bir yapı malzemesidir. Özellikleri itibariyle diğer malzemelere göre fazla üstünlükleri olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Kuvvetli rüzgarlar, ağır kar yükleri, yüksek nem gibi binanızın dayanacağı etkenler ne olursa olsun ahşap her problemin üstesinden gelecek kapasitede bir malzemedir.

Ahşap cephe uygulama kullanılan lambiriler birinci sınıf ağaçtan yapılmakta olup çürümeye karşı korumak amacıyla emprenye edilmektedir. Lambirilerin altında ekstra izolasyon yaratacak izolasyon köpüğü, taş yünü, elyaf gibi başka malzeler de kullanılarak ısı kaybı en aza indirilmektedir.

Ahşap dış cephe kaplama çok avantajlıdır:

  • Binanın hava almasını sağlar
  • Isı yalıtımı sağlar
  • Ses yalıtımı sağlar
  • Binanın çok daha estetik ve güzel görünmesini sağlar
  • Çevre dostudur
  • Sağlıklıdır

2 cm kalınlığındaki ahşap lambirinin ısı yalıtımı yaklaşık olarak 20 cm kalınlığındaki cam elyafının izolasyon değerine eşdeğerdir.

Ahşap Cephe Uygulama

Teak Cephe Uygulama

Iroko Cephe Uygulama

Ahşap Cephe Kaplama

Dış Cephe Ahşap Kaplama
DIŞ CEPHE AHŞAP UYGULAMA

%100 Doğal

Ahşap Cephe Kaplamaları %100 toksik içermez. Her bir dış cephe kaplaması, tamamen sürdürülebilir olan tsi sertifikalı ahşaptan yapılmıştır. Tercih sebebi oluşturarak ömür boyu kullanıma hazır olacaktır ve böylece en zorlu planlama gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

Olağanüstü Dayanıklılık

Üstün sağlamlık ve dayanıklılığı doğal ahşabın güzelliği ile birleştirerek, ahşap cephe kaplamalarınızda istediğiniz görünümü ve performansı elde edebilirsiniz.

Üstün Performans

Dış Cephe Ahşap Kaplamaları her türlü hava koşuluna dayanacaktır. Çürümeye dirençli olan Cephe Kaplamaları, kullanım ömrü boyunca bozulmadan uzun süre dayanıma sahiptir. Bu, tipik ahşap kaplama türlerine göre daha az geri bildirim anlamına gelir. Kalıcı performans için uygun seçim olacaktır.

Hizmet Bölgeleri