ahşap deck uygulama

ahşap deck uygulama
ahşap deck uygulama

Ahşap Deck Uygulama, Her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı ağaçtır. Özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisidir.

Nadir bulunur; çünkü tik ağacı yalnız Uzakdoğu da Burma (Myanmar) ve Endonezya da yetişir, az miktarda komşu ülkelerde de bulunur. Burma dan kereste ve tomruk, Endonezya dan mamul mobilya (Teak bahçe mobilyası ve Colonial teak- iç mekan mobilyası) olarak ihraç edilir. Endonezya daki teak ormanları devlet tarafından işletilir. Kaliteli üretim için ilk once doğru malzeme ve araç gereç gerekmektedir. Teak ağacını ve ürün kalitesini temelde iki gruba ayırabiliriz.
Afrika kökenli, bünyesinde bulundurduğu yağ nedeniyle dış hava şartlarına (yağı yılda bir haricen sürülerek yenilenmek koşulu ile) dayanıklı bir sert ağaç çeşididir.
Teak ağacı olarak da bilinen, her türlü hava koşullarına dayanabilen, yılların yıpratamadığı ağaçtır. Bu özelliklerinden dolayı ağaçların en kıymetlisidir, nadir bulunur tıpkı elmas gibi. Nadirdir, zira tik ağacı yalnız Uzakdoğu’da burma olarak bilinen myanmar ve endonezya’da yetişir. Az miktarda da buraya komşu ülkelerde bulunur. Bu ağacın genel olarak milyarlık lüks yatlarda kullanıldığı modası olduğu gibi, elbette bahçe mobilyası yapımında da kullanıldığı bilinir.
Dış odunu gri, iç odunu sarımsı açık kahverengi olup, iç odunu açık havada ve kendiliğinden koyulaşıp koyu kahverengi olur. Suyu adeta iter, böcek ve mikroorganizmalar tarafından kolay yıkımlanmaz, zor verniklenir, hava kurusu özgül ağırlığı yaklaşık 0,66 gr/cm3’dür.
Sıcak bölgelerde yetişen çok sert bir ağaç. Bilimsel adı tectona grandis olarak ta kullanılmaktadır. Plantasyon olarakta piyasada bulunmakta genelde Plantasyon olarak Endonezya’da bulunmaktadır. Firma olarak çok fazla önermiyoruz. Burma teak deck her zaman daha kullanışlı ve ömrü çok çok uzundur.

Ahşap deck uygulama

Deck uygulama dış mekan tasarımları için eşsiz tasarımlara sahip dış cephe tasarımlarıdır. Evlerde kullandığınız laminantlerin dışarıdaki mekanlarda olduğunu düşünün. Doğru şekilde kullanıldığı taktirde gayet hoş tasarımlar elde edilir. Bu uygulamada genelde çam ağaçları kullanılsa da gayet kaliteli ağaç olan teak ağacından da yapılabilir. Teak deck uygulama sayesinde dış mekanlarınıza hoş tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Ahşap deck uygulama günümüzde çok fazla kullanılan bir dış mekan tasarımıdır. Ahşap deck uygulamaları ortama otantik bir hava sunarak daha ferah ve şık görünmesini sağlar. Tabi bunun için güvenilir kurumsal bir firmadan hizmet almak gerekir. Siz de deck uygulamalarını yaptırmak istiyorsanız dekor bahçe firmasını tercih edebilirsiniz.

Deck Uygulaması Nerelerde Kullanılır?

Dış mekan tasarımı olan iroko deck uygulama pek çok yerde kullanılıyor. Havuz kenarlarında, banyolardaki küvet altlarında, göl kenarlarında, bahçelerde, iskele ve yat kenarlarında kullanılır. Kullanımı gayet pratiktir ve kolay temizlenebilir. Özellikle yapay modelleri daha kolay temizlenir fakat doğal uygulamalar daha uzun ömürlü olarak kullanılır. Müşterinin talebine göre deck uygulaması doğal ağaçlardan ya da yapay malzemelerden yapılabilir.

Deck Uygulaması Fiyatları

Deck uygulaması oldukça çeşitli uygulamalardır. Kullanılan malzeme kalitesine göre, doğallığına ve yapaylığına göre fiyatları farklılık gösterir. Bunun için size çok iyi hizmet sunacak ve taleplerinizi karşılayacak dekor bahçe firmasını tercih edebilirsiniz. Bu firmanın web sitesini ziyaret ederek deck uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.