Ahşap Bahçe Deck Kaplama

Ahşap Deck, dış mekan ahşap kaplama olarak da bilinmektedir. Dış mekanda zeminin ahşap ile kaplanmasına verilen isimdir. Ahşap günümüzde geniş kullanım alanına sahiptir. Her geçen gün kullanım alanı artan ahşap genellikle iç mekanda farklı alanlarda kullanılmaktadır. Fakat artık ahşap dış mekan zemin kaplamada kullanılmaktadır. Zeminin betonla değil de ahşapla kaplanmasını isteyenler Dekor Bahçe ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilir, verilen hizmetten güvenle faydalanabilir.

Iroko Deck Uygulama Stilleri

iroko deck uygulama seçenekleri ile dekorasyon çalışmalarını modern, lüks ve estetik bir görüntüyle ortaya çıkarabilirsiniz. Her aşamalarına ve dış mekana güzel ve özel bir tasarım eklemek istiyorsanız siteyi tercih edebilirsiniz. Mekânların iç ve dış tasarımları için kullanabileceğiniz ahşap seçenekleri arasında siteden seçimler yapabilirsiniz. Sizin istek ve beklentinizi tam anlamıyla karşılayıcı olarak ahşap dekorasyon çalışmaları sitede yapılıyor. Sizlerde bu seçenekler açısından tercihler yapabilir,  Garden star sitesinden en kaliteli hizmeti alabilirsiniz.

Ahşap Deck Kaplama

Açık alanlarda yer döşemesi malzemesi ile ilgili en çok fiyat araştırması yapılan malzemelerin başında ahşap deck fiyatı yer almaktadır.

Ahşap Bahçe Deck Kaplama
Ahşap Bahçe Deck Kaplama

Araştırmayı yapanlar ahşap deck kaplamalardan ne farkı olduğunu da oldukça fazla araştırmaktadır. Dış mekanlarda ahşap zemin kaplama ile ilgili tüm kaplamaların genel adı deck kaplamadır. Açık alanlara en uygun yer döşemesi malzemeleri arasında en dayanıklı ve sağlam malzemelerden biri ahşaptır.

Yapılarda dekoratif mimarinin en göze çarpan bölümlerinden biri zeminleridir. Açık veya kapalı yaşam alanlarında dekorasyonun önem kazanmasıyla mimaride yer kaplaması önemli bir unsur olmaya başladı. Bu nedenle zemin sektöründeki yeniliklerde kaliteli malzemelerden yer döşemeleri üretilirken yer döşemesi malzemelerinin mimarinin dekorasyonuna da katkı da bulunmasına önem verilmeye başlandı. Ahşap yer döşemesi tüm alanlarda düz, sağlam ve şık bir alan oluşturan malzemeler arasında trend olmayı başaran bir malzemedir. Yüksek dayanıma sahip bir ürün olmakla beraber yumuşak dokusu ve hissiyatı ile de mekanları oldukça güzelleştiren bir yer kaplamasıdır. Ahşap Deck Kaplamaların zemin döşeme malzemeleri arasında en çok tercih edilmesinin sebepleri arasında ahşabın uzun ömürlü olması ve ısı ve ses izolasyonu sağlamasıdır.

Deck zemin kaplamaların iki çeşidi dış mekanlarda oldukça sık tercih edilmektedir. Zemin sektöründe ahşap olarak ahşap deck kaplama ve ahşap ahşap deck kaplama olmak üzere iki çeşit malzeme üretilmektedir. Her iki malzemede ahşap görünümlü, uzun ömürlü, ısı ve ses izolasyonu sağlamaktadır. Ahşap deck kaplama sadece ahşaptan üretilen malzeme ile olan kaplamalardır. Ahşap ahşap deck kaplama adından da anlaşılacağı gibi iki farklı ürünün bileşiminden üretilmektedir. İçeriğinde ahşap ve plastik karışımı bulunmasına rağmen görünümü sadece ahşaptır. Bu yüzden ahşap ahşap kaplama olarak adlandırılmaktadır. Dünya’da ilk ahşap ile yer döşemesi gemilerin güvertesinde kullanılmaya başladı. Gemiler tamamen açık alanlarda bulunan taşıma araçlarıdır. Bu yüzden su ve hava şartlarına en çok maruz kalan alanlardır. Güvertelerin yer döşemesinin suya, neme, çürümeye, hava koşullarına çok dayanıklı olması gerekmektedir. Bu yüzden en dayanıklı yer döşemesi güvertelerde kullanılmaya başlanınca ahşap ile olan kaplamaların hepsine deck denilmektedir. Deck İngilizce’de güverte anlamına gelmektedir. Sadece ahşaptan üretilirse ahşap deck, ahşap ve plastik karışımından oluşuyorsa ahşap kompozit deck ismini almaktadır. Doğal ahşaptan üretilen zemin döşemelerinin de kendi arasında iki çeşidi bulunmaktadır. Ahşap deck ve lamine parke olmak üzere iki kategoridedir. Bu iki kategorinin kullanım alanları ve işlevleri farklıdır.

Doğal ahşap uzun yıllar hammaddesi Uzak Doğu’dan veya Afrika’dan getirilen ender bulunan ağaçlardan üretilen malzemelerden üretilmektedir. Ahşap deck yer döşemeleri dayanıklı ve kullanım süresi uzundur. Belli aralıkla bakım gerektiren bir malzemedir. Hafif bakım dışında da belli periyotlarla kapsamlı bir bakım yapılması gereken bir malzemedir.  Deck cila işlemleri, deck sistre ve zımpara gibi bakımlar yüzeyde kararma ve deforme olduğunda yapılması gerekir. Uzun ömürlü olması kapsamlı bakımın belli aralıklarla yapılmasına bağlıdır. ahşap deck yer kaplamalarında herhangi bir bakım gerekmemektedir. İçeriğindeki yüksek kalitede üretilmiş plastik bileşeni bu malzemenin kararmasına veya deforme olmasına engel olmaktadır.

Ahşap Deck Kaplama Bakımı

Ahşap ahşap deck kaplaması belli aralıklarla bakım gerektirmeyen özel bir malzemedir. Ahşap deck kaplamada zamanla görülen kararmalar, çürümeler, böceklenmeler, kıymıklanmaların görülmediği bir zemin döşeme ürünüdür. Açık alanların hepsinde rahatlıkla kullanılabilecek dayanıklılıkta ve kalitededir. Doğal aşınmanın yanı sıra her türlü sert hava koşullarına dayanıklı ve uzun ömürlü yer döşemesi ürünüdür. Onarım ve tamir gerektirmeyen, sudan etkilenmeyen, bakım gerektirmeyen, doğa şartlarından etkilenmeyen bu malzemenin, doğal ahşap yer döşemesinden farkı parçalanmaması, yıpranmaması, renginin solmaması, çürümemesi ve böcek hasarlarından etkilenmemesidir. İçeriğindeki yüksek kaliteden üretilmiş ahşap ve polimer bileşiminin olması neme karşı direnç göstermesini sağlamaktadır. Bu yüzden de zımparalama gibi bakım işlemine gerek kalmamaktadır. Zamanla rengi solmadığından boyama işleminin de yapılması gerekmez. Kuvvetli hortumlu su ile temizliği yapılabilmektedir. Sabunlu su ile kolayca temizlendiğinden lekelenme oluşmamaktadır. Lekelenme problemi yaşatmayan bir malzeme de olduğundan ağaç yağı, boya ve vernik ile bakım yapılmasına da gerek kalmamaktadır. Doğal ahşaba yapılan yıllık bakım ve masraflarından tasarruf edilen bir malzemedir.

Ahşap deck zemin kaplama su emilimine karşı oldukça dayanıklı, koruma özelliğine sahip ve suyu emmeyen bir döşeme ürünüdür. Bu özelliği çürümemesini ve yıpranmamasını sağlamaktadır. Sert hava koşullarından da etkilenmez. Herhangi bir leke döküldüğünde su ile temizlemek yeterlidir. Su ile temasın çok olduğu alanların en güvenilir malzemesidir. Kaymaz bir yüzeye sahip olarak güvenli bir kullanım sağlamaktadır. İçerisine su almadığı için içeriğindeki ahşap etkilenmemektedir. Bu yüzden parçalanma, çürüme ve çatlama görülmemektedir. Neme karşı dirençli yapısı sayesinde tüm mevsim koşullarına karşı dayanıklı olup bozulma göstermemektedir. Sudan, rutubetten ve nemden etkilenmediğinden ne kadar ıslanırsa ıslansın deforme olmamaktadır.  Islanma riski olan her alanda rahatlıkla güvenli bir şekilde kullanılabilir.