Dış Mekan Uygulamaları

Garden Star, dış mekan cephe kaplamaları, dış mekan zemin kaplamaları, güneş kırıcı, pergola, kış bahçesi, bahçe mobilyaları, peyzaj uygulamalarının yanı sıra bakım ve yenileme hizmeti de sunuyor. Tüm dış mekan uygulamalarında uzun ömürlü ürün ve teknikleri kullanıyor.

Estetik değerlerinin yanı sıra yapısal denge ve enerji verimliliği açısından da önem taşıyan dış mekan cephe kaplama ürün ve uygulamaları arasında ahşap, cam (opak, cam mozaik), çimento esaslı dış cephe kaplaması, dekoratif bitirme elemanları, dış cephe yardımcı elemanları, doğal taş, lamine kompozit, metal (düz, ondüle, trapez), polimer, polikarbonat, sandviç panel, seramik-porselen (terracota, mozaik, tuğla), sıvı kaplamalar, yalıtım levhaları ve yapay taş yer alıyor.

İklim koşullarına dayanıklı, dekoratif ve fonksiyonel dış mekan zemin kaplamaları arasında doğal-yapay çim, doğal taş, endüstriyel zemin kaplaması, halı, ıslak hacimler için kaymaz yer kaplamaları, karo, porselen, seramik, kauçuk, kompozit deck, parke, mantar, masif, ahşap deck, masif ahşap parke, metal ızgaralar, paspas sistemleri, polimer kökenli yer kaplamaları, spor tesisleri yer kaplaması, terracotta, terrazzo (yerinde dökme mozaik), yapay taş, yükseltilmiş döşeme sistemi, yüzer döşeme sistemi, zemin koruma örtüsü ve kaydırmaz yer bantları bulunuyor.

AHŞAP DIŞ CEPHE KAPLAMA

Ahşap cephe olarak, müşteri memnuniyetini ön planda tutarak tamamen sorunsuz ve garantili imalatlar yapmaktadır.

Sorunsuz ahşap cephe kaplamalar için doğru ürün kullanımının yanında doğru uygulama da gereklidir. Bu nedenle Ahşap Cephe, dış cephe kaplamalarında en sorunsuz ve en dayanıklı ürünlerin başında gelen Thermowood işlemi görmüş ahşap ürünler kullanmaktadır.

Ahşabın iç ısısının 200°C üzerine çıkarılması yoluyla nem alma ve deforme olma davranışının minimize edilmesi işlemidir. Ahşabın içerisinde yer alan bağıl nemin ayrıştırılması sonucu ürünler mantarlamaya ve buna bağlı çürümeye karşı direnç kazanmış, iklimsel zorlamalara karşı maksimum dayanıklılığa ulaşmış olurlar. Hiçbir kimyasalın dahil olmadığı doğal bir süreçtir. Uygulanan üründe toksik bir kalıntı bırakmaz. Dış cephe kaplamaları için projenin tasarımına, bütçesine ve görsel tercihe göre ahşap işlemi görmüş çam, dişbudak, teak ve iroko gibi ürünlerden birisi tercih edilebilir. Bu ürünlerin hepsi dış mekân şartlarında maksimum dayanıklılık göstermektedir.

Ahşap çok kullanışlı doğal bir yapı malzemesidir. Özellikleri itibariyle diğer malzemelere göre fazla üstünlükleri olduğu için daha çok tercih edilmektedir. Kuvvetli rüzgarlar, ağır kar yükleri, yüksek nem gibi binanızın dayanacağı etkenler ne olursa olsun ahşap her problemin üstesinden gelecek kapasitede bir malzemedir.

Ahşap cephe uygulama kullanılan lambiriler birinci sınıf ağaçtan yapılmakta olup çürümeye karşı korumak amacıyla emprenye edilmektedir. Lambirilerin altında ekstra izolasyon yaratacak izolasyon köpüğü, taş yünü, elyaf gibi başka malzeler de kullanılarak ısı kaybı en aza indirilmektedir.

Ahşap dış cephe kaplama çok avantajlıdır:

  • Binanın hava almasını sağlar
  • Isı yalıtımı sağlar
  • Ses yalıtımı sağlar
  • Binanın çok daha estetik ve güzel görünmesini sağlar
  • Çevre dostudur
  • Sağlıklıdır

2 cm kalınlığındaki ahşap lambirinin ısı yalıtımı yaklaşık olarak 20 cm kalınlığındaki cam elyafının izolasyon değerine eşdeğerdir.

Ahşap Cephe Uygulama

Teak Cephe Uygulama

Iroko Cephe Uygulama

Ahşap Cephe Kaplama

Dış Cephe Ahşap Kaplama
DIŞ CEPHE AHŞAP UYGULAMA

Teak Deck Nedir?

Teak Deck; yağmurlu ve sıcak alanları seven Teak ağacı (Tectona grandis) Güneydoğu Asya’ya özgü bir ağaçtır.Myanmar (Burma)’da tropikal iklimde yetişir ve dünyada en değerli ağaçlardan biri olarak kabul edilmektedir. 40 metreyi bulabilen boylarının yanında, Teak ağacından yapılan keresteler her türlü sıcaklığa dayanılılık göstermektedir. Aynı zamanda neme olduğu gibi darbelere karşı da dayanıklı olduğundan dolayı birçok alanda kullanılmaktadır.

Deck Nedir?

Deck, kelimesinin Türkçe anlamı “güverte”dir. Günümüzde dış mekan kaplama gemi güvertelerinde ahşap deckler tercih edilmektedir. Ev veya villaların bahçelerine,  beton üzerine karkasla veya toprak ile teması kesilip beton atılmadan uygulanan dış mekan ahşap zemin kaplamasıdır.

Hizmet Bölgeleri